Ostatnia wizyta: Teraz jest 18 maja 2024, o 21:41


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co to jest Media Center?
PostNapisane: 31 mar 2010, o 01:06 
Inwestor

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 00:47
Posty: 16
Lokalizacja: Mrągowo
Hmm... Z czym to się je i czym to się różni od "kina domowego", które mam??

Ze 2 lata temu zaopatrzyłam się w zestaw kina domowego Sony, tv, dvd, głośniki... Natomiast ostatnio coraz częściej czytam w internecie, że tradycyjne kina domowe odchodzą do lamusa jak to się mówi, a ich miejsce zajmują systemy multimedialne PC...

I teraz się zastanawiam, czy przy remoncie generalnym powinnam o czymś jeszcze pomyśleć o czym nie wiem? nie ukrywam, że sprzęt który mam wystarcza mi w zupełności i nie chcę go wymieniać, ale co będzie w przyszłości tego nie wiem :)

_________________
Buziaki


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co to jest Media Center?
PostNapisane: 11 kwi 2010, o 22:41 
Instalator

Dołączył(a): 28 lut 2010, o 15:04
Posty: 27
Przyłączam się do pytania - też mnie ten temat interesuje.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co to jest Media Center?
PostNapisane: 10 sie 2011, o 11:03 
Koher

Dołączył(a): 10 sie 2011, o 10:58
Posty: 1
Media center jest odrębną stacją roboczą, dedykowaną do zastosowań multimedialnych.
Posiada m.in. bardziej rozbudowaną płytę główną (seria Zotac) i generalnie sprzętowo jest ona dobrana do odtwarzania video, czy grafik w większych rozdzielczościach.
Oprogramowanie, które działa na takich komputerach jest oparte na projekcie o nazwie XBMC (na ich stronie można zobaczyć dokładnie, co wchodzi w jego podstawowy skład).
Ogólnie media center gromadzi w jednym miejscu, dostępnym poprzez sieć, grafiki, muzykę, filmy DVD, filmy DivX.
Program udostępnia ich przeglądanie, odtwarzanie, podgląd zdjęć w formie slideshow itp. Dodatkowo ma kilka mniejszych funkcji, jak odczytywanie pogody.
Dzięki temu, że jest to "zwykły" komputer, istnieje możliwość dowolnej jego rozbudowy, a także dołączania wszystkich urządzeń standardowo obsługiwanych przez PC.
Sterowanie odbywa się za pośrednictwem pilota, wykorzystującego czytnik podczerwieni.
Wyświetlenie oprogramowania może się odbywać za pośrednictwem normalnego monitora lub projektora multimedialnego.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group; Theme created by StylerBB.net
Łukasz Makowej, Szkolenia, Doradztwo,Inteligentny Dom, Automatyka, Sterowanie bezprzewodowe,KNX, EIB, ETS4, ETS.

Copyright by Koher © 2010
Koher sp. z o.o., ul. Ogrodowa 24a, 39-200 Dębica
Partnerzy serwisu: Łukasz Makowej, Marcin Szponder.